Якісний ремонт рульової

Втулка стабілізатора поперечної стійкості | Несправності рульової і ходової

 Робота стабілізатора поперечної стійкості заснована на перерозподілі навантаження між пружними елементами підвіски. При бічний крен (поперечних кутових коливаннях) кінці штанги стабілізатора, як правило, через стійки поперечної стійкості (в деяких автомобілях безпосередньо) пов'язані з підвіскою,  переміщуються в різні сторони (один піднімається, інший опускається). Дія йде в протилежну сторону крену, прагнучи, таким чином, утримати автомобіль паралельно дорожньому покриттю, при цьому середня частина стабілізатора закручується. Чим більше крен кузова, тим сильніше опір стабілізатора. Крім зниження крену, досягається  краще зчеплення шин в повороті.

 При всіх очевидних перевагах стабілізатор поперечної стійкості має ряд недоліків. Його застосування призводить до часткової втрати властивостей незалежної підвіски – передачі ударів з одного колеса на інше, а також  зменшення ходу підвіски - це особливо відчутно для позашляховиків, так при русі по бездоріжжю стабілізатор може призвести до вивішування колеса і втрати його контакту з дорогою, що звичайно знижує показники прохідності автомобіля.

 З цієї причини в ряді автомобільних підвісок використовується активний стабілізатор  (гідроциліндр), який  у свою чергу в ряді моделей працює наприклад за таким алгоритмом (найпоширеніший принцип): в   звичайному режимі гідроциліндр заблокований  і стабілізатор в цьому випадку виконує свою звичайну функцію, а при русі по бездоріжжю водій має можливість відключити ( розблокувати) стабілізатор.  Для забезпечення безпеки при певній швидкості руху автомобіля, щоб виключити перекидання, стабілізатор автоматично включається (відбувається - блокування гідроциліндра). Хоча є й інші алгоритми  управління   гідроциліндром стабілізатора поперечної стійкості і взагалі в цілому системою керування підвіскою.